Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor s Danem,Emmou,Ruprtem a KatiiH+H+R

Moderátor: Věřte nebo ne, ale jsme asi hodinu v Londýně v tropickém Wartfordu na natáčení Harryho Pottera a fénixova řádu. Tady uvnitř - v Bardavicích je velká, velká hodovní síň. Tady to všechno filmují, je to neuvěřitelné. Ale podívejte se na to......Pojďme se podívat na Harryho Pottera - on je hit desetiletí! Čtyři filmy už byly vydány, páty se teď točí. A já sem tady na natáčení exkluzivně pro Sunrise.

Dan: Ahoj. Když jsme byli s otcem v Austrálii minulý rok, stali jsme se závislí na Sunrise a jeho sledování.

Moderátor: Kamaráde, vy jste nám spříjemnili den.

Dan: Oh, skvělé.

Moderátor: Když se to všechno příšerně pokazí, víš...

Dan: Přesně.

Moderátor: Budeš mít štaci na Sunrise.

Dan: Jo! Výborně!

Moderátor: To je Dan Radcliffe, meteorolog.

Dan: Ve skutečnosti jsem vždycky chtěl dělat věci kolem počasí. Protože vy nemusíte brát věci tak vážně.

Moderátor: Jo, jako Grant.

Dan: Jo jako Grant. Grant, kterému narostly vousy.

Moderátor: Prostředí tohoto filmu je tak moc utajené, ale když jsme mluvil s Emmou Watson, tak byla šťastná, že mi to může všechno říct. Typické! A hádej co? Její postava Hermiona stále bojuje s Ronem.

Emma: Vlastně jsem právě dotočila scénu, kde seřvu Rona a šlehnu s ní kouzlem o zeď, protože dělá velmi sexistický komentář. Ale jinak spolu vycházíme moc dobře. Je to skvělé.

Moderátor: A Harry konečně dostane holku.

Emma: Jo, má svůj první polibek na plátně s Cho. Takže je na cestě. Opravdu je.

Dan: Ještě jsme netočil scénu s polibkem. Měli jsme to točit další den, ale jak víte, měl jsme chřipku. Takže Katie tahdy utekla, bohužel. Ale dostanu ji.

Moderátor: Změnili jste se? Zůstali jste stále stejně milé osoby?

Katie: Dobře, ptala jsem se na druhý den své kamarádky, jestli si myslí, že jsem se změnila.

Moderátor: Skrz své právníky.

Katie: Ne. A ona řekla, že moc ne. Nehledě na to, že jsem víc sebejistá a někdy trochu nafoukaná.

Moderátor: Dobře, hvezdy by mohly dospět, ale pojĎme čelit tomu, že vždycky máte čas na to, abyste na natáčení udělali nějaké dobré staré vtípky.

Rupert: Míval jsme problém se smíchem. Ale neměl jsem žádný důvod, abych se začal smát. A skutečně jsem toho hodně zkazil.

Dan: Musím říct, že my oba, Rupert i já, máme o hodně lepší. Zvláště u druhého filmu jsme bývali strašní ve spontálních záchvatech histerického smíchu. A nejhorší bylo, že jsme nedokázali říct proč. Proč se smějete? Nevíme, je to vtipné. Ale vy nepotřebujete důvod, když vám je 12.

Moderátor: Budete mít pořádnou práci jednoho dne, Emmo?

Emma: Budu mít pořádnou práci? Já nevím. Chci dokončit své vzdělání a opravdu chci jít na univerzitu. Problém je, že se zajímám o tolik různých věcí a nemůžu si vybrat. Neumím si představit, že si vyberu jednu cestu, kterou chci jít.

Moderátor: Volný rok v Austrálii. to potřebuješ.

Emma: To je cesta, kteru jít! Vidíte, to je to, co udělal můj táta - řekl, měla bys jít na rok do Autrálie.

Moderátor: Nech to na mně, strýčet Jonno všechno zařídí.

Emma: Vy to zařídíte. Cool.

Moderátor: Máš už přítelkyni?

Dan: Vlastně ne. Právě teď žádnou nemám.

Moderátor: Takže, začněte psát dopisy děvčata, jsou to dobré zprávy.

Rozhovor s Ruprtem I.Rupert


Otázka: ,,Harry Potter 4" startuje v kinech 17.11. - která je tvá nejoblíbenější scéna?

Rupert: (dále jen R): Mám rád scénu, kde jsme se potápěli (ponořovali) v obrovském bazénu,to se mi líbilo.

Otázka: Jsi od té doby asi nadšený potápěč?

R:Popravdě řečeno, bylo to značně nové, nezvyklé. Ale bavilo nás to, protože to bylo tak neobyčejné.

Otázka: Který díl ,,Pottera" je tvůj nejoblíbenější?

R: Moje nejoblíbenější knížka je "Vězeň z Azkabanu". Ale myslím, že "Ohnivý pohár" bude nejlepší film.


Otázka: Proč právě "Ohnivý pohár"?

R: Protože se tu stane spousta věcí! Je tu smrt, pak Mistrovství světa ve famfrpálu, draci a mnoho jiných skvělých (cool) věcí.


Otázka: Máš teď po natáčení někdy dovolenou?

R: Ne, čtvrtý díl je sice dotočen, ale přípravy k pátému filmu běží na plné obrátky. K tomu ještě nemám pátou knihu dočtenou. (šklebí se)


Otázka: Ty jsi si od posledního filmu nestříhal vlasy. Tvůj nápad nebo instrukce "shora"?

R :To pochází ode mě. Já byl poslední rok v takovém školním stresu ze zkoušek, že jsem jednoduše zapomněl (nemohl) jít k holiči. Producentům se to ale líbilo, takže mi moje vlasy nechali. Mě se to líbí v každém případě.

Otázka!: Odkud chodí nejvíce dopisů od fandů?

R: Z Japonska.Je to divné, dostávat tolik pošty od cizích lidí.

Otázka: Byla tvoje přítelkyně už někdy z dopisů žárlivá?

R: Ne, neboť teď já nemám žádnou přítelkyni.Když mám trochu volného času, hraju golf nebo stavím modely letadel

Rozhovor s Danem o Ohnivém poháru

Daniel

Jak vidíš Harryho ve čtvrtém díli? Vypadá to ,že v nerozlučné trojce to začíná trochu skřípat .......

D: To je pravda, Harry ve větší části filmu přijde o svého nejlepšího kamaráda Rona. Když Ohnivý pohár vyplivne Harryho jméno, Ron si myslí, že se dostal do turnaje podvodem, a pohádá se s ním. Celé to vyvolá dost nevole, dokonce i kluci z Nebelvíru se obrátí proti němu. Harry něco podobného už jednou zažil, když ho ve dvojce pokládali za dědice Salazara Zmijozela, tenkrát se ale mohl opřít o Rona. Teď ho nemá, takže je hodně náladový...

Navíc lidi, kteří mu obvykle pomáhají, jako třeba Brumbál, mu teď pomoci nemůžou a Harry musí hodně spoléhat na své síly, ne ?

D: Přesně tak. Poprvé vidíme Brumbála jako tsarého pána, který úplně neví, co má dělat, a ztráci půdu pod nohama. O tom si se mnou Mike Newell taky povídal. V předchozích tech dílech byly Bradavice pro Harryho útočištěm, už díky Brumbálovi si tam připadal v bezpečí, dokonce i když tam pronikl Sirius Black. Teď se iluze o Brumbálově všemocnosti rozpadne a Harry pozná, že mu v Bradavicích hrozí stejné nebezpečí, jako kdekoli jinde..Kniha je dost temná snažil se to Mike nějak vyvažovat humorem?

D: Jak říkáte, kniha je mnohem temnější a nebylo by správné snažit se to nějak výrazně odlehčit, protože bychom se tím zpronevěřili předloze. Na druho stranu podle mě pplatí, že čím je film temnější, tím je v něm i více humoru. A Mike si dal záležet i na tom,aby tu byly zábavné scény, jako protuváha temné atmosféry, aby tím kontrastem všechny ty hrůzy podtrhl. Hodně legrační je to, jak se kluci snaží splašit nějakou holku na vánoční bál. V tomto ohledu jsme si nemohli přát lepšího režiséra, vždyť Čtyři svatby a jeden pohřeb jsou jedna z nejlepších komedií vůbec.


Harryho trápí spousta věcí včetně neopětované lásky k Cho.....

Harryho první láska

D: Harry v tomhle směru není žádný hrdina a s děvčaty to prostě neumí. Vyrůstal s Dursleyovými, a ti s ním sotva prohodili pár slov, takže rad o tom ,jak se chovat k dívkám od nich samozřejmě nepochytil. Nemá tušení jak Cho pozvat na rande , donoce ani neví, jak se má v její přítomnosti chovat, jak mluvit. Tohle bude podle mě bízké úplně každému klukovi, protože takhle neohrabaný se napoprvé cítil snad každý.

Ve filmu se poprvé objeví Voldemort. Jako bylo točit scénu s ním???

D: Bylo to jedinečné.Takhle nervózní jsem nebyl za celé čtyři roky, protože jsem tomu chtěl dát maximum.Všechno co jsme dělali předtím,spělo právě k téhle scéně.Na tu konfrontaci s Voldemortem čekal každý.Ne že bychom byli pod tlakem, ale všichni jsme se na to těšili a zároveň cítili zodpovědnost, aby to bylo prefektní a abychom nezklamali fanoušky.Harry toho musí hodně zvládnou, obzvláště ve pojitosti z Turnajem tří kouzelnických škol a třemi úkoly, které při něm musí splnit...

Harry při honičce s drakem -uplný kaskadér co říkaté ? :)

D:Nejdříve se postavím drakovi.Letím na koštěti a mám zachránit zlaté vajíčko, které střeží právě tenhle drak.Filmovalo se to podobně jako famfrpál, kdy před modrým plátnem sedím na koštěti.Musel jsem ale udělat ještě něco jiného - a ani tu ze sebe nebudu dělat hrdinu,bylo to děsivé- zkrátka a dobře kvůlu scéně kdy mě drak trefí a srazí z koštěte, jsem volným pádem klouzal asi patnáct metrů po střeše postavené ve studiu.První tři pády byly děsivé,pak mě to svým způsobem začalo bavit, ale na začátku ....... Podrželi mě tam,napočítali do tří a pak mě prostě pustili.Ale jsem vážně rád, že jsem to udělal, jinak by diváci v téhle scéně neviděli moji tvář, protože by to za mě dělal kaskadér.


A co druhý "podvodní " úkol??

D: Na to jsem se připravoval šest měsíců předem a bylo to úplně fantastické. A taky dost bizardní, bylo to regulérní prostředí s reflektory a kamerami , ale pod vodou. Pořád jsem musel dělat to samé ,ale za mnou bylo modré plátno a já se proháněl nádrží, kterou nechali postavit specialně pro tyto záběry.Byl to skvělý zážitek, a nebýt Harryho Pottera nejspíš bych se k tomu nikdy nedostal.


Co bylo pod vodou nejtěžší?

D: Neville dá Harrymu žaberník, po kterém mu narostou žábry.Harry je tudíž jako ryba a nesmí vypouštět žádne bublinky, takže jsem musel zadržovat dech v puse a nesměl jsem ho vypustit.Taky jsem občas musel pronést taky nějakou tu repliku, což bylo hodně těžké.Pak jsem všechny ty věty musel nadabovat - to přinesli krabici, natočili do ní vodu, strčili dovnitř mikrofony a pak jsem musel strčit halvu pod vodu a odříkat ty věty,aby se zachytil ten správný bublavý zvuk, bylo to hodně zvláštní.


No a konečně třetí úkol, který se celý odehrává v bludišti....

Harry plní třetí úkol ale splní ho????:.......

D: V bludišti jsme celkem strávili v kuse asi dva týdny a všem z toho klaustrofóbního prostředí začalo hrabat.Ale natáčení to prospělo - Mike měl takovou představu, že na počátku jsou všichni ner)ozní jako psi, ale pořád jsou to lidé.Čím jsou ale dál, tím větší se z nich stávají zvířata,primitivní divoši,protože bludiště je k tomu dohání. Celá ta pasáž je hodně strašidelná,temně nasvícená,taková předehra ke konfrontaci s Voldemortem. Myslím, že lidé se u ní budou hodně bát a to je dobře ......

Cedrik přijde o turnaji o život,stane se první obětí Lodra Voldemorat po tom co znovu povstal ...

Lord Voldemort se vrátil, zabil Cedrika a Harryho se pokoušel zabít taky ovšem Harry mu opět pláchl :)........

Harryho a Voldemortova hůlka se spojí - Priori Incatatum ..........

jejich hůlky se spojili kdo vyhraje? kdo koho porazí?......... když žije jeden druhý nemůže žít .........

Rozhovor s Emmou I.

Emma Watson

- Řekni nám něco o zkouškách pro film HP. Měla jsi strach, byla jsi nervózní? Byla jsi překvapená, když ti řekli, že tě vybrali?

E:
Byla jsem skutečně nervózní. Chtěla jsem tu roli tak moc. Nezkoušel vždy režisér, většina mých zkoušek se natáčela, některé zkoušky byly přímo z HP, u další jsem třeba vyprávění o sobě. Pak jsem byla tak rozčilená z toho, že tu roli mám, že jsem nevěděla, co mám dělat!
- Jak změnilo hraní tvůj každodenní život?

E:
Ne tak moc, mám ty samé přátele, dělám pořád ty samé věci.

- Když jsi byla menší, snila jsi o kariéře herečky?

E:
Když mi byly tři roky, natáčela mě moje babička na kameru a ptala se, jestli chci být princeznou, vílou, herečkou…a vidíte, vyplnilo se!

- Jak často jsi se svou rodinou?

E:
Ne tak často, jak bych chtěla, ale přicházím domů každý večer, jsem doma o víkendech.

- Co máš nejraději na natáčení HP?

E:
Ráda se dívám na natáčení. Mám ráda postavu, kterou hraju. Příležitosti, které mi to přináší. Lidi, kteří tu pracují se mnou, různá místa natáčení, je to vše úžasné.

- Četla jsi všechny ty knihy? Která je tvá oblíbená?

E:
Mám ráda HP knížky. Četla jsem třetí před natáčením HP 3.

- Můžeš nám popsat tvůj natáčecí den?

E:
Můj typický den vypadá asi takhle: vyzvednou mě, pak je make up, úprava vlasů, kostýmy - asi 4 hodiny, 3 hodiny vysvětlování role a hraní, 1 hodina na oběd, pak reklama, učení role.

- Bylo ve filmech něco vypuštěno, co bylo v knihách a tobě to tam chybělo?

E: Skutečně ne, dělá se tu výborná práce a vybírají se opravdu ty nejlepší kusy do filmu.

- Uvažuješ hrát ve čtvrtém díle, který se bude natáčet, nebo chceš hrát jinde?

E
: Budu hrát ve čtvrtém filmu a dál do budoucna se uvidí.


Rozhovor 2

ONE: Jak probíhá natáčení třetího dílu? Můžeš nám něco prozradit?

Emma Watson: Všechno, co Vám mohu říct je to, že jsme všichni nadšeni a že natáčení probíhá skvěle. Danielovi se obzvlášť zalíbilo natáčení scén s Hippogriffem. Co se týče mě, tak velkým uspokojením pro mě bylo vyřizování si účtů s Malfoyem. Myslím, že to ocení i fanoušci.


ONE: Mohla bys nám povědět, jak to doopravdy je s Danielem a Rupertem? Jaký k nim máš vztah?

Emma: Spíš než přátelé, ti dva jsou jako bratři. Nebo jako sestry, nevím… (směje se). Já je vlastně ani jako normální kluky neberu. Vůbec si nedokážu představit, že bych s některým z nich chodila. Pro mě jsou doopravdy jako nejlepší přátelé. Můžu si s nimi povídat o čemkoliv, aniž bych se cítila nervózní nebo tak nějak. Opravdu je
mám oba moc ráda.


ONE: Jak bys reagovala na to, kdyby se Hermiona najednou zamilovala do Rona nebo Harryho? Nejspíš bys je potom musela ve filmu políbit.

Emma: Já upřímně doufám, že tohle mi paní Rowling neudělá! I když filmové polibky nemají nic společného s těmi skutečnými, asi by mě to přivedlo do rozpaků. Ale byla bych velmi překvapená, kdyby se něco takového stalo. Neumím si Hermionu představit, jak by se s jedním z nich dala dohromady. Každopádně to nemám ve smlouvě, takže jestli by k nějakému polibku mělo dojít, smlouvu zruším. (smích)


ONE: Když se tedy Hermiona nezamiluje ani do Harryho ani do Rona, s kým by podle Tebe začala chodit?

Emma: Doufám, že s nikým! Jestli by se ale do někoho zamilovala, asi by to byl někdo hodně vážný, vzdělaný. Třeba někdo z profesorského sboru! Domnívám se, že to by jejímu charakteru sedělo. Ale asi by se styděla za ten věkový rozdíl.


ONE: Co si myslíš o osobě, ve kterou se Hermiona vyvíjí? Myslíš, že se spíš ve filmech začíná blížit Tobě nebo naopak?


Emma: Myslím si, že její charakter se stává čím dál tím víc snesitelnější. Zaprvé, už se tolik nezabývá všemi těmi pravidly. Také už není posedlá domácími úkoly a úspěchem ve škole, není tolik stresovaná. Z určité stránky se více začíná podobat mně. Což mi samozřejmě ulehčuje práci.


ONE: V HP a Tajemné komnatě měla Hermiona velmi důležitou roli v odkrytí oné záhady, skoro stejnou jako Ron nebo Harry. Myslíš, že tomu tak bude i v dalších pokračováních?


Emma: Jak už jsem řekla, Hermiona se hodně změnila a pro všechny z nás má připraveno spoustu překvapení. I když je pořád tak vážná, už není tak nesmělá a nebojí se následovat Rona a Harryho při jejich dobrodružstvích.


ONE: Jak moc se Tvůj život změnil od té doby, co hraješ Hermionu?

Emma: Nezměnil se tak moc, jak jsem si představovala. Když byl uveden první film, myslela jsem si, že už nic nebude jako dřív… že začnu nový život. Docela jsem z toho měla strach. Největší změna je asi to, že už skoro vůbec nejsem doma, protože pořád někde kvůli filmu cestujeme - na promo akce, dávat rozhovory, fotit atd. Ale to mi zatím tolik nevadí, je to část mé práce. Jinak co se týče mého osobního života, pořád mám ty samé přátele, kteří mě teď ale berou jako nejslavnější čarodějnici na světě, což není ta nejjednodušší pozice, kterou jsem mohla převzít. (smích)

Rozhovor s Danem II.

Dan RadcliffeCo jsi dělal ve chvíli,kdy ses dozvědel,že jsi
vyhrál konkurz na Harryho Pottera?

Byl jsem zrovna ve vaně .Tata přišel do koupelny
a zeptal se mě:,,Hádej kdo bude hrát Harryho
Pottera? 'Začal jsem okamžite ječet: Ja..ja...
Byl to nejhezčí moment v mým životě.

Jak moc se ti změnil život potom ,co Harry
Potter spatřil světlo života?

Kupodivu nijak výrazně. Občas mě někdo pozná
na ulici a přidá se ke mně,ale není to nepřijemný
protože jsou spíš filmoví fandové,kteří si se mnou
chtějí popovídat o filmu..Sláva není tak strašná,na
světě existuje spousta horších věcí ,než že tě lidé
poznávají na ulici

Je pravda ze si musel kůli natáčení hodně trénovat
,protože jsou sovy dost těžké a dost pronesou?

Je,musel jsem hodně trénovat, a ne jenom kůli sovám.
Musel jsem cvičit, abych zvládnul hlavně šplhání a šerm.
Ale bavilo mě to.

Veřís na čáry a kouzla?
Stoprocentně.

Jaké máš plány do budoucna?

Herectví mám rád,ale jednou bych si rád vyzkoušel
napsat scenář nebo natočit film jako režisér.
Ale kdo ví.....

Rozhovor s Danem už po III.Daniel

Question - Danieli, jak to vůbec bylo s vybírání role Harryho Pottera?
Daniel - Měl jsem hlavně štěstí. Jednoho dne jsem já a mí rodiče šli na jedno divadelní představení v Londýně. Byl tam producent David Heiman, který se snažil přesvědčit otce, abych dostal tu roli. A to dělal velice podivně, on už jeho vzhled byl dost podivný!
Question - Takže to znamená, že tvůj otec byl podrážděn z té nabídky?
Daniel - To zas ne, on Davidovi tvrdil, že se k tomu nehodím. Mí rodiče to odmítli hned na začátku, protože chtěli, abych se soustředil hlavně na školu. Nakonec, po dlouhých diskuzích je David přesvědčil.
Question - Hrál si před tím ještě v nějakých filmech?
Daniel - Objevil jsem se v malé roli ve filmu "Panama's tailor". A taky jsem hrál ve filmu jménem "David Coppperfield".
Question - Jsi nyní velmi slavný, toto se nestává moc často 11-letým chlapcům. Jak se cítíš, když hodně lidí zná tvé jméno?
Daniel - Je to super, nijak z toho nevyšiluju. Snažím se být normální, ne být Někdo. Nechci být jako ostatní děti, kteří dosáhli takové slávy. Například Macauly Culkin, který měl před sebou slibnou kariéru, zmizel, protože se dopustil několika chyb. Já jsem velice opatrný.
Question - Myslel jsi na budoucnost?
Daniel - Rád bych byl dál hercem. Potom bych rád byl režisérem. Taky píšu scénáře. Už jsem napsal jeden a trochu se bojím názorů velkých režisérů, kteří to budou číst. Jenže nyní mám studium na 1.místě.
Question - A co říkají tvoji přátelé na to, že jsi tak slavný? Nežárlí trochu?
Daniel - Ne, ničeho takového jsem si nevšiml. Můžu říct, že se ke mě všichni chovají jako dřív. Ani já se nijak nezměnil. Nejsem super star. To ale musejí hodnotit ostatní.
Question - Co škola?
Daniel - Jsem jeden z nejlepších studentů, ale neříkám, že jsem na sebe nějak pyšný. A i když jsem zrovna na natáčení, vždy si udělám čas aspoň na 1 hodinu učení! Učitel mi jasně ukazuje jak vypadá přisnost.
Question - Jaké jsou tvé zájmy?
Daniel - Dost času prosedím u Playstationu, koukám na filmy, píšu scénáře, a poslouchám rock.
Question - Hodně lidí říkají, že jsi "hrdina". Koho považuješ ty za hrdiny?
Daniel - Herce!!! Mám rád herce jako Jude Law, Ralph Fiennes, Brad Pitt a Cameron Diaz.
Question - Kdybys měl magické schopnosti, jak bys je využil?
Daniel - Udělal bych ze sebe neviditelnýho a šel bych na rockový koncert. Na koncert mě totiž nikdy nechtěj pustit, jsem moc malej.
Question - Díky za rozhovor.

Rozhovor s Danem IV.

Question - Když jsi byl na premiéře prvního filmu, tak jsi mohl zahlédnout různé celebrity, jako třeba J.K.Rowlingovou. Kterou celebritu by jsi ten večer chtěl potkat?
Daniel - Hmmm... Rád bych potkal třeba Cameron Diaz nebo Nicole Kidman.
Question - Když tě poprvé J.K.Rowlingová potkala, tak řekla, že se cítí jako kdyby našla dávno ztraceného syna. Jak ses cítil ty při prvním setkání s J.K.Rowlingovou?
Daniel - No, věřím, že není lepší kompliment než tento. My jsme se potkali dvakrát nebo třikrát a asi třikrát jsme spolu telefonovali. Řekla mi, že by mě ráda adoptovala!! Popravdě mě tenhle kompliment trochu uved do rozpaků..
Question - Co máš rád na Harry Potterovi?
Daniel - Obdivuju jeho oddanost k přátelům, jeho odvahu a samozřejmě jeho magické schopnosti.
Question - Když jsi četl knížky, představoval sis, že hraješ hlavní postavu?
Daniel - Věřím, že všechny děti si představují, jako já, sami sebe místo hrdiny. V tomto případě já dostal šanci stát se Harry Potterem!!
Question - Když jsi zjistil, že tě vybrali do hlavní role. Jak jsi to oslavil?
Daniel - Bylo už trochu pozdě, když jsem to zjistil, bylo asi 10 hodin večer. Tak jsem se díval na televizi a druhý den jsem šel do studia.
Question - Harry je známý tím, že nosí kuláté brýle, nosíš také brýle?
Daniel - Měl jsem je nosit, ale já je vždycky ztrácel. Asi 3 brýle.. Přestal jsem je nosit, protože bych je vždycky poztrácel nebo rozbil. Harryho brýle co mě dali ve studiu jsem rozbil, když se začalo natáčet! Ha ha.. Naštěstí mi koupili 10 brýlí do zásoby, kdybych je náhodou ztratil!
Question - Jak reagovali tví přátelé, když jsi byl přijat?
Daniel - Byli velmi nadšení! Někteří se přišli podívat na nátačení..
Question - Máš tisíce fanoušků po celém světě. Umím si představit tu kupu dopisů co ti posílají..
Daniel - Ano, dostávám jich opravdu mnoho! Některé z nich jsou opravdu zábavné! Já odpovídám na VŠECHNY dopisy!
Question - Ve filmu můžeme vidět jak létáš na kouzelném koštěti Nimbus 2000. Hrál jsi v těchto scénách?
Daniel - Ano a byla to dost zábava!
Question - Knih o Harry Potterovi je nyní 4. Kolik z nich jsi četl?
Daniel - Před tím než jsem dostal roli jsem přečetl jenom 2. Ale nyní už mám dávno přečtené všechny díly.
Question - Chtěl by jsi hrát v dalších dílech až budeš dospívat?
Daniel - Hraní je jedna z věcí, kterou dělám hrozně rád, ale mám rád i spoustu jiných věcí. Je to těžké rozhodnout se.. No co, ale mám ještě pár let na rozmyšlenou, ne?
Question - Jaké jsou tvé zájmy?
Daniel - Hodně poslouchám muziku. Rád bych se naučil hrát na bicí. Taky rád píšu písně a koukám na fotbal.
Question - Která scéna se ti nejvíc líbila?
Daniel - Moje oblíbená scéna je ta poslední. Ale neřeknu co v ní je pro ty, kteří ještě film neviděli! Ha ha!

Rozhovor s triem

Emma Rupert DanVšichni 3


NM:jaká je vaše oblíbená scéna ve filmu ,,vězen z askabanu"

Daniel: Chroptící chýše, tam vlastně celý děj filmu vrcholí.
Rupert: Líbí se mi scéna u Vrby Mlátičky. Dovnitř mám být vtáhnut psem, ale
jeden chlápek mě akorát vláčel podél kamery. To byla fakt legrace - spolykal jsem hodně trávy. Také se mi líbila Obrana proti černé magii s profesorem Lupinem, když se profesor Snape musí obléknout za ženskou...:)

NM:Jak dobře znáte vaše postavy?

Daniel: Já Harryho pocity znám velmi dobře. Má i svou špatnou stranu kterou my zatím moc nevidíme. V třetím filmu, má vražedné choutky, doslova! Kdyby dostal šanci zabil by Siriuse Blacka.
Emma: Já znám Hermionu dobře, hlavně od té doby co se začalo pracovat na třetím filmu, měly jsme napsat alespoň něco z toho co naše postavy prožívají a cítí. Napsala jsem o tom že Hermiona vlastně svoje školní povinnosti používá jako jakousi masku. Aby zakryla svoje opravdové pocity, jako že se jí stýská po domově a tak...Prostě to zakrývá tím že je chytrá...
Rupert: Dobře, jen čtením knih se toho o postavách dovíte hodně. A tam jsou určité věci které naznačují že se shodujeme. Máme zrzavé vlasy, oba máme rádi sladký, oba se bojíme pavouků a oba máme velké rodiny.

NM: Co děláte během vašeho volna při natáčení?

Emma: Já mám ve své šatně pinpongový stůl, tak hrajeme stolní tenis. Poslouchám muziku a taky je pořád co dělat, mám toho pořád hodně ze školy. Taky se s ostatními chodíme trochu provětrat ven.
Rupert: Já mám u sebe Kulečník a taky šipky. S Danem taky u mě děláme šílené golfové kurzy.Udělali jsme skoro šes stop velký větrný mlýn z lepenkových krabic a vypadalo to fakt dobře! Do pohybu to dostáváme s pomocí elektrického větráku. Nestihli jsme to ale opravdu dokončit, měly jsme plán to dostat až ven k hlavnímu studiu ale těmi malými otvory bysme to ven nedostaly.

NM:Jaké další role byste chtěly hrát?

Daniel: Rád bych byl v Simpsonových.
Emma:Vždycky jsem si chtěla zahrát Welmu z Chicaga!

NM: Znáte nějaké povolání kterému byste se v budoucnu chtěli věnovat?

Daniel: Já miluji rockovou hudbu, tak kdo ví. Já také miluji psaní. Já napíšu krátké povídky jen pro legraci , tak možná možná, že bych rozvinul to. Ale cokoliv se stane, stane se...
Emma:Já jsem vždy milovala zpívání, tančení, jakýkoliv druh vystupování, opravdu. Materiál který je nápaditý. Já miluji umění a sporty.
Rupert: Když jsem byl mladší, strašně sem chtěl dělat zmrzlináře, bylo by to hustá práce. Taky bych rád dělal kreslený filmy, nebo komiksy. Rád maluju, speciálně karikatury. A opravdu miluju SpongeBob.

NM: Myslíš si že tento filmu bude víc děsivější?

Rupert: Ooooh no jasně! Je to tam hodně temnější a taky je tam spousta mozkomorů a podobných věcí.

NM: V tomto filmu taky víc nosíte normální oblečení.

Emma:Je to hrozné, nosit stejné šaty několik měsíců. A musely být špinavé, rovnou je vyráběly aby vypadaly špinavě! Špinavé šaty každý den! ( smích )
Daniel: Já jsem ve skutečnosti byl špinavý, nemělo to žádný smysl.

NM:Můžete kamkoli chodit aniž by vás někdo poznal?

Daniel: Mnoho lidí si myslí že nemůžu dělat normální věci, ale to vůbec není pravda, normálně chodím ven s přáteli a do kina.Jedině v japonsku mě poznalo asi 40 lidí a vylezly z aut...:) Bylo to děsivé.
Emma: Je to úplně v pořádku, hlavně proto kde bydlím, všichni jsou tam moc laskaví. Všichni jsou zvyklí vídat se, klidně si pro něco přijdou, je to v pohodě.
Rupert: Mě poznáte snadno, není to nic obtížného. Většinou přijdou a jsou vážně milý. Nejde se tomu vyhnout, je to fajn.

NM: Je těžké sledovat své filmy?

Daniel: Je to strašný! Děsivý! Nemůžu se na sebe dívat!
Emma: Nemůžu se na to koukat.
Rupert: Mluvte sami za sebe! Já se na sebe rád dívám...:)
Daniel: Ooooh, já se na tebe taky rád dívám, to bylo to jediné co mě při premiéře prvního filmu drželo na nohou.Myslel jsem že se stalo něco se zvukem, naše hlasy byly tak vysoký, pisklavý!
Rupert: Bylo to fakt divný.
Daniel: Jo jo znělo to jako bysme se nadejchaly helia, teď máme jiné hlasy!

Rozhovor s Emmou a Danem

Dokážete posoudit, jak jste se během těch tří filmů změnily?

Emma: Jenom jsme zestárli.

Daniel: Myslím, že jsme se změnili i jako herci. Ale neměnil jsem se vědomě. Nemůžete se nezlepšit. Neviděl jsem první díl asi 3 roky, takže to nemohu úplně posoudit, ale pokrok je určitě znát.

Byli jste si sebou tentokrát více jistí?

Emma: Myslím, že jsme se sebou více spokojeni než v předchozích dílech.

Daniel: Je to proto, že jsme měli možnost nasbírat zkušenosti s různými režiséry.

Emma: Vtip je v tom, že většina štábu, která dělala první díl, byla i u filmu třetího. Což je super.

Daniel: Jo, a teď i u čtvrtého. Jsme taková jedna velká rodina.

Jste teď již starší. Začali jste už chodit na rande? (přísahala bych, že se oba herci začervenali)

Daniel: Ehm, ne. Promiňte, nechci Vás zklamat. Zřejmě. Myslím, že jsme určitě oba zaznamenali příslušníky opačných pohlaví. Jelikož je nám teď 14 tak prostě děláme spoustu věcí, které dělají lidé v našem věku...

Dostává se vám teď více pozornosti?

Daniel: Možná ano, nesťežuju si.

Jak moc nepříjemné je vyrůstat mezi zástupy fanoušků?

Daniel: Je to možná trochu zvláštní. Dělám to, co dělá normální teenager v mých letech, jenom jsem častěji na plakátech (smích). Nic zvláštního, co by lidé očekávali. Nemyslím, že bych se nějak lišil.

Emma: Souhlasím. Souhlasím.

Naučili jste se něco nového od Alfonsa Cuaróna?

Daniel: V podstatě vše, co jsme se naučili od Chrise (Columbus, režisér prvních svou filmů o HP), jsme nyní uplatnili u nového režiséra. Myslím, že ten důvod, proč Alfonso byl schopen s námi natočit komplikovanější záběry je ten, že u Chrise jsme prostě neměli předchozí zkušenosti. Teď je film náročnější. Je to pro nás větší výzva, což je dobré, protože kdyby nebyla, tak nemá smysl v tom pokračovat. Ale myslím, že jsme se naučili hodně od obou režisérů. A teď se 4. filmem budeme umět ještě více.

Naučili jste naopak Alfonsa něco o svých postavách?

Emma: Ano. Jedna z prvních věcí, které po nás Alfonso chtěl, byla napsat o našich postavách esej. Nejenom aby pomohl nám, ale aby mohl postavy vidět našima očima. Dal nám hodně volnosti, což bylo dobré.

Daniel: Myslím, že je důležité zmínit, že v momentě, kdy jsme měli psát esej, jsme se zachovali přesně jako naše postavy. Já jsem ji napsal a bylo to fajn, bylo to v pohodě, ale nebylo to super. Což je asi přesně to, co by udělal Harry. Rupert ji nenapsal vůbec, prostě zapomněl. A Emma? Kolik stránek jsi napsala?

Emma: Vždycky, když to vyprávíš, několik stránek si přidáš. (smích)

Daniel: Mělo to asi 11 stran.

Emma: Hej, mám velké písmo.

Daniel: Byla to vážně úžasná esej. Alfonso nám ji četl. (Emma září)

Zavázali jste se natočit další díly?

Daniel: Už jsme začali natáčet čtvrtý díl, takže ten určitě doděláme. Každý film zabere tak rok času. Ještě nevím, jestli půjdu dál.

Emma: Ano. Zatím to zůstává u jednoho filmu.

Cítíte to tak, že jste se museli vzdát obyčejného školního života?

Daniel: Jsem ve škole lepší, když musím i zároveň natáčet. O dost lepší. Jinak, já pořád vídám své kamarády, i ve dnech, kdy zrovna natáčím. Takže, co se mě týče, o nic jsem nepřišel.

Emma: Ne. Taky jsem se nemusela ničeho vzdávat.

Emmo, ty jsi dala Dracovi ve filmu pořádnou ránu a mělo to i očekávanou reakci. Jak jsi se na tuto scénu těšila?

Emma: Udělala jsem to velmi ráda. Užívala jsem si každou vteřinu. Dívčí síla. Bylo to skvělé! Mohla bych to dělat celý týden, ale bohužel jsem se musela omezit jen na několik pokusů. Říkala jsem pořád: ´Ještě jednou, ještě jednou!´ (smích) Byl to skvělý zážitek, prostě super.

Daniel: Je to skvělý moment. Na premiéře všichni tleskali, když mu dala ránu.

Máte další ambice? Teď když jste dobili filmový svět, nechcete třeba někdy do politiky?

Daniel: Bůh pomoz tomu národu, kde bych byl politikem. Opravdu moc rád hraji, mám rád herectví. Myslím, že je to něco, co bych mohl dělat i v budoucnu. Je tu samozřejmě spousta jiných věcí, kterým bych se chtěl věnovat, jako třeba muzika a psaní, ale rád bych pokračoval v hraní.

Emma: Cítím se neuvěřitelně šťastná, že mi byla dána možnost pracovat s tolika talentovanými lidmi. Nebýt HP mohla jsem si o tom nechat jenom zdát. Ale jak řekl Dan, mám ráda hraní, možnost být trochu kreativní. Muselo by se stát opravdu něco velkého, abych dobrovolně přestala.

Je tu někdo, s kým by jste se ještě rádi potkali?

Daniel: Já už jsem některé z nich potkal. Byla to skupina s názvem Cedars, s nimiž jsem se setkal. Natáčeli klip ve studiu vedle nás. To bylo úžasné. Potkal jsem i některé z mých oblíbených herců. Garyho Oldmana, s kterým jsem mohl pracovat, vždycky jsem ho měl rád. Od té doby, co jsem začal natáčet, jsem koukal na spoustu jeho filmů. Tima Robbinse a Bena Stillera, potkal jsem opravdu několik úžasných lidí.

Emma: Někdo s kým jsem se strašně chtěla potkat, byla Emma Thompson a velmi mě potěšilo, když jsem se dozvěděla, že bude hrát prof. Trelawneyovou. Myslím, že je opravdu úžasná herečka. Je pořád veselá, prostě skvělá.

Bylo v knihách něco, co se ve filmech neobjevilo, a vy byste si bývali přáli, aby jste to mohli zahrát?

Daniel: Byla tu jedna scéna ve třetím díle. Nemůžu si přesně vzpomenout, co Harry řekl, ale bylo tam něco jako,že vychází z Lupinovi pracovny a sedne si na schody. Je zoufalí z toho, že nedokáže zápasit s mozkomory, a říká si, že se musí vzchopit,aby je mohl přemoci. To je vše, co si pamatuju. Jinak myslím, že jsem hrál spoustu báječných scén z knih.

Emma: Myslím, že odvedli naprosto vynikající práci. Hodně se škrtalo, ale dali do filmu vše, co bylo podstatné pro zápletku. Jedna z věcí, které na něm opravdu oceňuji je svižnost a rychlý spád.

Co bylo nafilmováno, ale později vystřiženo?

Emma: Bylo tu několik hádek mezi Hermionou a Ronem, které se na plátně neobjevily. Pak také jedno nemotorné obejmutí s Ronem...

Proč bylo nemotorné?

Emma: Tedy, z vnějšku to vypadá tak, že Hermiona s Ronem tráví celý film neustálým hádáním. Ron je přesvědčen, že Hermionina kočka Křivonožka sežrala jeho krysu. Ale já myslím, že to je jenom zástěrka, protože spolu naopak mají několik jemných chvil, je to čistě lásko-nenávidějící vztah. Vždycky nejvíc trápíte toho, koho máte nejraději.

Fanoušci byli potěšeni, že Hermiona nabírá v tomto filmu na síle.

Emma: Ano. To je opravdu její film, co se vlivu týče. Ale doufám, že jsem to tak zahrála oprávněně vzhledem k postavě v knižní předloze, protože to je má nejoblíbenější kniha. Myslím, že je taková, jakou si ji fanoušci představují. Je tu vidět jiná stránka Hermiony než v předchozích filmech. Je mnohem více osobní a tento film mě hodně testoval. Já jsem si ho užívala nejvíc ze všech filmů, především kvůli tomu.

Tohle je i pro Harryho mnohem emotivnější film. Bylo těžké pro tebe to zahrát?

Daniel: Harry jako teenager má stejné pocity jako ostatní lidi v jeho věku, ale kvůli své minulosti si myslím, že vnímá ty pocity vzteku a osamnělosti mnohem intenzivněji. Myslím, že tím to bylo pro mne trochu těžké. Ale protože většinou cítím to samé, co on, prostě jsem využil svoje pocity, jenom jsem je zněkolikanásobil. Poslouchal jsem muziku a dělal spoustu jiných věcí, abych se dostal do rozpoložení, v kterém byla moje postava.

Emma: (usmívá se) Dan se opravdu strašně moc soustředil na svoje scény. Na jednu z nich dokonce tak, že málem ztratil vědomí.

Která to byla?

Daniel:Byla to jedna ze scén s mozkomory, kde jsem já a Sirius (Gary Oldman) u jezera a zrovna je mi vysávána duše. Soustředil jsem se tak moc, že jsem zapomněl dýchat. Víckrát jsem to nedělal.

Expecto patronum

Můžete říct něco o těch skvělých hercích, s kterými jste měli možnost pracovat?

Emma: No, byla tu Emma Thompson, Gary Oldman, David Thewlis...

Daniel: Timothy Spall, Michael Gambon...

Emma: Skvělé obsazení, vážně.

Daniel: Bylo to úžasné. Viděl jsem asi 90% filmů Garyho Oldmana a měl jsem před ním obrovský respekt. Myslím, že to je jeden z největších herců své generace a bylo pro mne obrovskou inspirací s ním pracovat. On je vážně milý člověk. Dával mi lekce na basovku, opravdu je skvělý hráč. Bylo pro nás neuvěřitelné pracovat v jedné místnosti s Garym Oldmanem, Davidem Thewlisem, Timothy Spallem a Alanem Rickmanem.

Emma: Dan mě na začátku málem zabil. Jednou přišel a řekl "Gary Oldman bude hrát Siriuse Blacka." A já na to:"Kdo?" Teď už vím, že to byla asi ta nejstrašnější věc, na kterou jsem se mohla Dana zeptat. Ikdyž jsem Garyho předtím neznala, už jenom pracovat s ním, byl zážitek.

Naučili jste se něco španělsky od Alfonsa?

Daniel: Nic, co bych mohl znovu zopakovat. Ne, opravdu. My oba jsem se začali učit španělštinu ve škole. Ale ,prosím, nezkoušejte nás, asi bychom propadli. Nebo alespoň já určitě. Alfonso je velký patriot, hodně o Mexiku vypráví.

Emma: Ne, vážně, nezkoušejte nás.

Byl nějaký herec, od kterého jste se rádi něco naučili?

Emma: Práce s Emmou Thompson, čas s ní strávený jsem byl vážně přínosem. Užila jsem si hodně legrace s ní, protože ona je hodně kreativní a velmi mi pomáhala. Vždycky mi říkala: "Co kdybychom to zkusily takhle? Mohly bychom říct tady tohle? Bylo by to v pohodě?" Bylo to od ní velmi lichotivé. Občas se docela hodně nasmála.

Jak by jste se cítili, kdyby jste nemohli hrát vaši roli, nebo kdyby v budoucnu hrál ve filmech někdo jiný?

Daniel: Myslím, že by pro mě bylo velmi těžké dívat se, jak někdo hraje moji roli. Nevím, začínáme být starší něž naše postavy, protože tu byla velká prodleva mezi 3. a 4. filmem. Je mi teď 14 a za několik měsíců dokonce 15, takže začínám být starší než Harry. Můžeme zatím natočit jen ještě jeden film. Teprve se uvidí, jestli budou chtít, abych hrál dál. Doufám, že ano.

Co jste dělali ve volné chvíli, když jste měli několik minut na odpočinek mezi záběry?

Emma: Dan pořád poslouchal rock. Musím říct, že když nás každé ráno líčili, pěkně to s ním na židli šilo.

Daniel: Hormóny jsou zajímavá věc. Musím říct, že Emma má pravdu. Muzika mi pomáhá zbavovat se přebytečné energie.

Podporují vás vaše rodiny a starají se o vaše finance?

Emma: Myslím, že já i Dan máme skvělé rodiče. Vždycky se snažím mezi natáčením dělat to, co jsem dělala ještě před HP. Chodím do školy. Vídám se s přáteli. Sportuju. Chodím na normální party. Všechny mé peníze jsou uloženy v bance a já k nim němá přístup do té doby, než mi bude 25 let. Ani s nimi do té doby nehodlala nic dělat. Musím říct, že mám rodinu a přátele, kteří mě drží při zemi a pomáhají mi vidět věci v reálu.

Má některý z vás plány dělat v blízké budoucnosti něco jiného než potterovskou sérii?

Daniel: Já bych rád dělal i jiné filmy. Nebo bych rád založil kapelu. Bylo by super, kdyby se mi povedlo skloubit oboje, ale nevím, jestli má natolik dobré organizační schopnosti, abych kolem sebe shromáždil skupinu lidí. Bylo by to skvělé, natočili bychom desku. Nevím, filmy jsou definitivně to, co bych určitě rád dělal.

Emma: Já má hodně plánů, které chci splnit.

Daniel: (usmívající se na Emmu) Emma je mimo jiné vynikající zpěvačka (otáčí se na Emmu) Vím, že jsi to sama nechtěla říct nahlas.

Emma: OK. (smích) Chtěla bych dělat nějakou práci na jevišti. Ráda zpívám a tancuju. Prostě mám ráda ten adrenalin, když něco předvádíte a vnímáte zpětnou vazbu publika.

Muselo pro vás být velmi těžké, když zemřel Richard Harris (Brumbál)?

Daniel: Bylo to hrozné. Byl jsem poctěn natočit poslední scénu ve filmu, kterou Richard Harris natočil. Nemyslím si, že Richard by chtěl, abychom se kvůli němu dlouho trápili. Myslím, že by chtěl, abychom byli šťastní a pamatovali si ho z chvil, kdy nás dokázal rozesmát.

Jak myslíte, že se pak Michael Gambon zhostil jeho role?

Emma: Je velmi těžké pokračovat po někom, jako byl Richard Harris. Hodně lidí si myslelo, že on byl naprosto skvělý Brumbál. Ale Gambon odvedl skvělou práci, místo aby se snažil vypadat jako Richard Harris a kopírovat ho, vytvořil nového Brumbála. Je to pořád Brumbál, ale už se chová trochu jinak.

Daniel: Myslím, že to je mnohem nezbednější Brumbál.

Jaký byl pro vás nejvýstřednější zážitek od fanouška?

Daniel: Šel jsem do MTV. Bylo to poprvé, co jsem tam šel. Vydíte tam spoustu obrovských oken všude kolem. Carson Daly mě vzal k jednomu z těch oken a ukázal na ulici. Stála tam dívka zabalená jen do ručníku a pořád zpívala "Nic se nedostane mezi mě a Harryho Pottera." Byl to ručník Harryho Pottera, po kterém jsem se cítil mnohem lépe.

Rozhovor s Danem V.

Měl jsi nějaké nové zkušenosti s novými režiséry?

Chris Columbus měl velmi energické chování vůči všem. Alfonso Cuarón byl o hodně
mírnější. Ale byl zato logická a perfektní náhrada, protože jeho film "Y Tu Mama Tambien" byl film o dospívání, a třetí díl HP je právě o tom, jak Harry s přáteli dospívají.

- Dal ti Alfonso Cuarón nějaký nový pohled na postavu Harryho?

Ovšem. Co se týče postavy Harryho, je tam velká změna od druhého dílu ke třetímu. Harry dospívá a to přináší mnoho nového. Má strach a je totálně nejistý sám sebou a je notně popletený po celou dobu filmu.
-

Harry a Sirius

Jak jsi na to šel?

Je to docela snadné, protože Harry a já jsme tak stejně staří. Prožíváme stejné věci. A Alfonso mi velmi pomohl. Chtěl, abychom to všichni brali vážně od začátku a dal nám za úkol, abychom napsali, co si Harry myslí na začátku filmu, o tom, jak je zavřen u Dursleyových. Moje práce byla tak na stránku, ale Emma popsala 16 stran. Trochu nás to s Rupertem vyvedlo z míry, protože Emma měla velmi dospělý rukopis, zato můj vypadal jako by to psal pětiletý.

- Cítíš se jako Harry?

V některých věcech ano. Nemůžu říct, že se cítím izolován od lidí. Každý den mě obklopuje velké množství lidí. Cítím jen zmatek, který si prožívá snad každý teenager. Je to věc každého. Když dospíváš, kladeš si daleko víc otázek, než když ti je devět. Když jste Harryho poprvé poznali, bylo mu 11. teď je mu 13 a otevírá se mu širší svět - okukuje holky a to přináší další novoty.

- Je to lehké mezi filmy přestat myslet jako Harry?

Myslím že ano. Ale pak ti zase lidi dávají ohledně toho otázky, tak na to musí člověk pořád myslet. Já si ale Harryho s sebou neberu, když skončím s natáčením.

- Vidíš v herectví pro tebe nějakou kariéru?

Mám herectví opravdu rád. Dneska jsem opracoval s Gary Oldmanem. Bylo to neuvěřitelné. A celá ta práce je fantastická. Nevidím to jako kariéru, protože mě to dost baví. A říká se, že práce tě většinou nebaví. Moc o tom nepřemýšlím.

- Myslíš si, že se filmové verze nějak odlišují od knih HP?

Bez dlouhého přemýšlení - není nic, co by se lišilo. Jen snad jedna věc - jak Alfonso dokázal předpovědět, jak se postavy budou dál vyvíjet. Například, že Harry bude stále víc arogantní, což se potvrdilo v knize 4 a 5. Prostě to věděl. Nevím, jestli o tom mluvil s J.K.Rowlingovou, ale jeho odhad ohledně Harryho byl - tak jako Columbův - velmi pravděpodobný.

- Vypadá to, jako by Harry se svými přáteli byli modernější?

Nosíme pořád uniformy, ale je to všechno takové mírnější. (Ukazuje na své jeansy a košili.) Tyhle jsou roztrhané, protože mě vláčel velký pes. Jiná věc byla Alfonsova otázka, co by Harry rád nosil, a my jsme se o tom dohadovali.

- Co děláš doma obzvlášť rád?

Teď momentálně se koukám na "The Deer Hunter" (u nás Lovec jelenů). Je fantastický. Mám rád Christofera Walkena. Viděl jsem "Donnie Darko" a Double Indemnity", je to perfektní. Viděl jsem taky "Fear and Loathing in Las Vegas", k tomu čtu i knihu. Je to vynikající. Mám rád Johnny Deppa!

- Můžeš nám něco říct k tvému přátelství s Emmou a Rupertem?

Naše přátelství je čím dál silnější. Máme taky mezi sebou rozbroje - chci říct žhavé diskuze. Nikdy se ale nehádáme!

- Máš nějakou oblíbenou scénu v novém filmu?

Mám rád scény, které jsou velmi emoční, a to s Davidem Thewlisem a Gary Oldmanem. Za prvé, protože jsou oba fantastičtí a za druhé, že mám obrovské štěstí točit s takovými velikány, jako jsou oni. Momentálně natáčím scénu s Gary Oldmanem , kdy na nás útočí mozkomoři. To natáčím hrozně rád, protože se tam můžu úplně vyřádit. Je to, jako byste dostali záchvat. K tomu jsou ještě speciální efekty. Uvidíte!

- Máš pocit , že tam ve filmu něco chybí, protože tam už nehraje Richard Harris?

Ano, je to tam. Postrádám ho, protože on byl jednoduše on. Ale lepšího než je Michael Gambon si na jeho místo nedovedu představit. Když přišel první den v kostýmu a vousech a začal se pohybovat a mluvit s irským přízvukem jako Harris, byl přímo excelentní.

Rozhovor s Danem po VI.

Dan RAdcliffe

Question - Jaká je tvá oblíbená kniha a postava z Harryho Pottera??
Daniel - Pořád říkám, že má oblíbená je Tajemná komnata, ale nedávno jsem znova přečetl Vězně z Azkabanu a myslím si, že je teď moje nejoblíbenější. Moje oblíbená postava je asi Sirius Black.
Question - Měl jsi někdy dívku?
Daniel - Ne - ale jednoho dne….
Question - Byl jsi někdy v Brazílii? Jaké země jsi navštívil mimo Británii?
Daniel - Nikdy jsem v Brazílii nebyl, ale rád se tam někdy podívám. S mou rodinou jsem navštívil Francii, Itálii, Španělsko, Švédsko, Panamu a USA.
Question - Danieli, když se natáčel druhý díl necítil ses někdy unavený z hraní? Vypadá to, že jsi měl dost práce.
Daniel - Nikdy jsem z hraní nebyl unaven, ne s Chrisem, který mě každou chvíli rozesmál. Tajemná komnata byla úžasná zkušenost.
Question - Kdyby ses někdy podíval do Zrcadla z Erisedu, co by jsi viděl?
Daniel - Viděl bych se šťastného, jak si užívám spoustu legrace, jako je tomu teď.
Question - Se všemi těmi zvěstmi a bulváry! Jak ses cítil?
Daniel - Nikdy jsem nečetl žádné články a recenze v časopisech o Harry Potterovi - Nevím tedy co o mě říkají, což znamená, že si s nima nemám co vyřizovat.
Question - Vyrostl jsi v Londýně? Jaké je to město?
Daniel - Ano, narodil jsem se zde a vyrostl. Londýn je pořád rušný, je to místo, kde se nemůžeš nudit, je zde spoustu věcí, co můžeš dělat.
Question - Jaké je to být Harry Potterem?
Daniel - Je to super!
Question - Slyšel jsem, že prý v pozdějších dílech filmu, už nemůžeš hrát Harryho. Je to pravda?
Daniel - Nikdo nemůže předpokládat, co se bude s těmi filmy v budoucnosti, takže nevím. Nejdůležitější pro mě, je hrát nejlepším možném filmu a užívat si.
Question - Chtěl by jsi být Harry Potterem ve všech filmech?
Daniel - To je těžká otázka, protože to bude v budoucnosti a já nevím jak budu chtít hrát Harryho v budoucnosti.
Question - Co jsi chtěl dělat, když ti bylo deset?
Daniel - Tak to vůbec nevím. Chtěl jsem dělat spoustu věcí - nikdo nevěděl na co se dám.
Question - Co je lepší čokoládová nebo vanilková zmrzlina?
Daniel - Nyní je moje nejoblíbenější vanilková s čokoládovou polevou.
Question - Budeš hrát Harryho ve Vězni z Azkabanu? Chtěl bych ti říct, že nikdo nemůže hrát Harryho líp!
Daniel - Ano budu hrát Harryho ve Vězni a díky za pochvalu.
Question - Do jaké koleje Bradavic by jsi byl zařazen?
Daniel - Nejspíš do Nebelvíru.
Question - Jak se cítíš, když tě mnoho lidí zná a pro mnohé jsi idolem? Jsi pořád normální člověk, ne?
Daniel - Ano, vím, že jsem pro mnohé idolem a ano jsem normální člověk.

Rozhovor s Danem po VII.

BRAVO: Co říkáš fámám, že druhý díl byl tvým posledním vystoupením v roli Harryho Pottera?
Daniel: Jak ste sami řekli - jsou to jen fámy. Já už vím, že na jaře začnu natáčet trojku, "Harry Potter a vězeň z Azkabanu". Smlouva už je podepsaná a leží v šuplíku doma u mých rodičů. Ale jestli pak natočím ještě další díl, to teď vážně ještě netuším.

BRAVO: Už ses setkal s reřisérem třetího dílu Alfonsem Cuarónem?
Daniel: Bohužel osobně ještě ne. Ani jsem se nesměl podívat na jeho poslední film "Mexická jízda", protože u nás v Anglii je přístupný až od 18 let. Je tam totiž prý moc sexu! (směje se)

BRAVO: Jak vzpomínáš na natáčení "Tajemné komnaty"?
Daniel: Připadalo mi to, jako velká rodinná sešlost. Většinu lidí jsem totiž znal už z prvního dílu, a to bylo prima. Pro mě ale bylo dost hrozný, že mi kvůli mutování dost často přeskakoval hlas, a tak se spousta scén musela opakovat.

BRAVO: Kterou scénu tě bavilo natáčet nejvíc?
Daniel: Když jsem s kouzelnickou hůlkou bojoval proti Dracovi, to bylo fakt skvělý. A potom ještě scéna, ve které Ron a Harry poprvé uvidí obrovského pavouka Aragoga. Ron, teda Rupert, tak vykřikl strachem, že jsem si myslel, že si snad nadělal do kalhot.

BRAVO: Vyskytli se také nějaké nebezpečné situace?
Daniel: To teda jo. Když jsem skoro vypadl z letícího auta při cestě do Bradavic, tak jsem opravdu visel tak deset metrů nad zemí a udělalo se mi pěkně blbě. Trochu mi to připomínalo obrovskou horskou dráhu.

BRAVO: Jak jsi vycházel s novou postavičkou - domácím skřítkem Dobbym?
Daniel: Abych pravdu řekl, natáčení těchto scén byla docela makačka. Dobby totiž veskutečnosti nebyl na place. Byl tam jen takový malý zelený bod, na který jsem se musel dívat a mluvit na něj - ostatní vznikalo na počítači. Ale takovýho domácího skřítka bych docela bral. Mohl by za mě třeba dělat domácí úkoly a pomáhal mi s učením.

BRAVO: Máš s Harrym Pottrem něco společného?
Daniel: To je legrační, že se mě na to ptáte. Při natáčení mě totiž napadlo, že jsme si s Harrym čím dál podobnější. V prvním díle jsme byli ještě mnohem rozdílnější. Občas mě dokonce napadají takový blbosti jako: "Co by v týhle situaci udělal na mým místě Harry?"

BRAVO: Kdyby sis mohl vybrat jednu z Harryho vlastností - která by to byla?
Daniel: Občas bych byl strašně rád neviditelný. To bych například mohl chodit na punkové koncerty. Hrozně se mi totiž líbí hudba starých anglických punkových kapel jako Sex Pistols nebo The Clash. Ale Sex Pistols vystupují jen hrozně zřídka a vstup je povolen až od 18 let.

BRAVO: Až vyrosteš, budeš hercem?
Daniel: Nejspíš ne. Rád bych se stal spisovatelem. Mám v hlavě spustu nápadů, ale když je pak mám hodit na papír, tak se mi do toho moc nechce. Napsal jsem už povídku, ale má jen jednu stranu. A taky by se mi líbilo režírovat...

Emma a tajemství na place

Q: Jake je tajemstvi toho, rozbrecet se nebo se rozesmat na pokyn?
Emma: Abyste se rozbreceli, udelejte soutez v zirani na stenu. Nechte oci otevrene dokud nezacnou slzet. Usmat se - musite proste myslet na nejakou veselou vzpominku. Smes Brada Pitta a cokolady me normalne rozesmeje.

Emma


Q: Co ti pomohlo, abys ziskala roli Hermiony?

Emma: Abyste byli v Harry Potterovi, musite byt opravdu velky fanousek. Nevim, co jsem udelala, abych tu roli z milionu holek ziskala ja, ale fungovalo to!


Q: Co delas mezi zabery?
Emma: Prochazim si svoje fraze, co mi zamotavaji jazyk. Nebo hraju karty - Spit, Slam and Snap.

Q: Jakou jinou roli jsi chtela hrat?
Emma: Malfoye, protoze muzete bát odporni na lidi - bylo by zabavne si s timhle pohravat.

Q: V jaké mistnosti nebo na jakem miste se ti nejvic libilo pracovat?
Emma: Zavidela jsem Danovi, protoze on na konci pracuje v te komnate a to je ohromujici misto. Wow!

Q: Kdybys mela kouzelnou moc, co by to bylo?
Emma: Chtela bych byt neviditelna, abych se mohla dostat na rockovy koncert a nepristupne filmy.

Q: Jaka je tvoje prezdivka na place?
Emma: "Watson na-jeden-zaber" - vzdycky jsem svou scenu udelala na jeden zaber…no, ne vzdycky. Kluci je mají taky : "Udelej-to-znovu Dane" a "Jeste-jednou Grinte."

Q: Kdybys sla do Bradavic, ve ktere koleji bys chtela být?
Emma: Nebelvir. Musite být s kladasy.

Emma a natáčení

Q: Co se změnilo v tvém životě od doby co vyšel první Harry Potter film?
Emma: Většina změn proběhla při prvním filmu. Občas mě lidi poznávají na ulici. Myslím že všichni si víc užívají druhý film, protože znají lidi se kterými pracují a vědí do čeho jdou.

Emma


Q: Jak se změnila Hermiona ve druhém filmu?
Emma: Myslím že všechny postavy trochu dospěly. Hermiona se stala trochu snesitelnější :). A taky má konečně nový účes, který je mnohem lepší.

Q: Jaké to bylo pracovat se zvířaty při natáčení?
Emma: Mám hodně ráda zvířata a baví mě s nimi pracovat. Občas to je docela složité. Je obtížné vysvětlit psovi "Udělej to znovu, neseděl jsi ve správné pozici". Musíte být trpěliví, protožeTesák slintá všude. Trvá věky to dostat z hábitů. A Hedvika občas lítá ve špatném směru. Většinou to ale zvládnou, což je úžasné. Jejich trenéři mají snad tu nejtěžší práci.


Q: Máš nějaké zábavné příběhy z natáčení?
Emma: 300 lidí natáčelo celý týden ve stejné místnosti. Všichni se děsně nudili a přitom se měli před kamerou smát; Robbie Coltrane [Hagrid] si stoupnul na stoly a tancoval. Dělali třeba Makarenu a kankán, a fungovalo to! Byl to asi nejlepší zážitek z celého natáčení. V životě jsem se víc nesmála!

Q: Jaká byla pro tebe nejtěžší scéna?
Emma: Hodina profesorky Prýtové byla docela těžká. Bylo tam tolik scén při kterých skoro nemůžu říkat svoje věty. Hermiona používá hrozně moc cizích slov, je to jako jazykolam v každé větě. Mluví jako encyklopedie. Ona je encyklopedie.

Q: Myslíš že se povedlo předělat knížky na filmy?
Emma: Myslím že je hodně, hodně důležité nahrát filmy podle předlohy protože to jsou fantastické knížky. Chris [Columbus] spolupracuje s J.K. Rowlingovou jak to jde, a myslím že to dělá filmy tak skvělé - to že spolupracujeme s autorem, který má všechny představy a inspirace v hlavě.

Q: Proč myslíš že je důležité číst?
Emma: Určitě pro vaši slovní zásobu, fantazii... Baví mě číst, přijde mi to uklidňující

Emma II.

OTÁZKA:
Můžeš nám říci něco o konkurzu na tvou roli v Hp filmech? Představuji si, že jsi byla vystrašená a nervózní, je to tak? Co po tobě režisér vyžadoval? Byla jsi překvapená když ti řekli že jsi tu roli dostala?
EMMA: Opravdu nervózní. Já jsem chtěla taktak moc. Nebyl to vždy režisér, většina mých konkursů byla nahraná, některé konkursy byly citace z Harryho Pottera, jiné byly rozhovory o mé osobě. Já jsem byla tak vzrušená když jsem tu roli dostala, já nevěděla co dělat!!

Emma WatsonO: Jak vaše úspěšná herecká kariéra změnila váš každodenní život?
E
: Ne moc, stále mám stejné přátele a stále dělám stejné věci.

O: Když jsi byla malá snila jsi někdy o tom, že budeš herečka?
E: Moje babička mě má nahranou na kameře když mi byly tři, říkám tam, že chci být princezna, víla a herečka... přinejmenším jedno se splnilo!

O: Jak často vídáš svou rodinu?
E: Ne tak často jak bych ráda, ale každou noc jedu domů, a jsou také víkendy a takové věci.

O: Co máš nejraději na hraní v HP filmech?
E: Hraní opravdu zabere celý den. Já miluji hraní. Miluji postavu, kterou hraji. Příležitosti, lidé se kterými pracuji, různá místa to vše mě velice přitahuje, je to úžasné.

O: Četla jsi všechny knihy?Které máš nejraději?
E: Miluji knihy o Harrym Potterovi. Četla jsem třetí knihu (Vězeň z Azkabanu) dokonce dříve než jsem se začala ucházet o mou roli!

O: Můžeš nám říct něco málo o tvém denním rozvrhu, když hraješ v těchto filmech?
E: Můj typický den:
- Budíček
- Vlasy/make-up, kostým (4 hodiny)
- 3 hodiny učení a filmování
- 1 hodina pro oběd
- ADR, publicita, učení scénáře

O: Je něco z knih, co bylo z filmu vypuštěno a podle tebe to tam mělo být?
E: Myslím si že nic.Je to opravdu velkou práci vybrat nejlepší kousky a dát je do filmu.

O: Stále zvažujete, zdali natočíte čtvrtý film, nebo chcete přejít na jiné filmy?
E: Určitě natočím čtvrtý díl a pokud jde o budoucnost, půjdu s proudem. Uvidím co se stane pak.

Danek už po VIII.

Harryho Pottera

Harry Potter

Momentálně máte pauzu mezi natáčením dvou filmů. Co děláte, když nenatáčíte a nebo nejste ve škole?

No, moc času nemám! Před několika týdny jsem se začal učit na zkoušky, takže teď trávím volné chvíle nad dějinami - sjednocováním Itálie na přelomu 19. století a takové ty věci. Takže se rozhodně nenudím. A jinak... o prázdninách jsem třeba jel na hudební festival v Readingu, což bylo vynikající.

Byl jste tam pod stanem?
Zase tak pravověrný tramp nejsem. Před rokem se tam takhle vydali mí kamarádi a někdo jim dokonale vybílil stany. Na místě, kde by stál můj, by pravděpodobně bylo velmi, velmi rušno. Jeden z mým kamarádů mi řekl, že by se mohlo provalit, kdo ve stanu spí, a to by teprve byl problém. Byl jsem v jednom místním hotelu, ve kterém podle šuškandy měly být ubytovány všechny vystupující kapely, jenže jsem nakonec na žádnou nenarazil. Trochu mě to zklamalo.

Změnilo se něco zásadního, když se k sérii Harry Potter dostal první britský režisér Mike Newell?
Ano, změnilo. Rozumí tomuhle světu internátních škol, protože do jedné z nich chodil. Možná to nebyly Bradavice, ale jistě vypadaly podobně. Vyrůstal v nich. Bylo skvělé mít britského režiséra.

Producent David Heyman řekl, že cítí, že Mike Newell do filmu vnesl více humoru, než by tam zřejmě vnesli jiní režiséři. Myslíte, že jste v určitých aspektech dělali spíše komediální film?
Myslím, že jsme to tak museli udělat, protože některé pasáže jsou až příliš temné a opravdu děsivé. Některé scény ve filmu jsou rozhodně humorné - ačkoli já sám bych vzhledem ke své postavě asi jen stěží našel něco, co by bylo děláno pro záměrný legrační efekt. Je však pravda, že když se zpětně dívám na scény, ve kterých jsem, směji se. Ve scéně v Homework Club si Rupert a já povídáme o tom, jak si sehnat partnerku na Vánoční ples. Na tomhle místě určeném k soustředění by se lidé spolu neměli bavit, takže se z ničeho nic za našimi zády vynoří profesor Snape a uhodí nás přes zátylek knihami. Není to nic zvláštního, ale má to legrační vyznění. Mike to přirovnal k filmu Velký útěk. My kopeme tunel a Alan Rickman je nacista, který nás chce nachytat při činu. To je podstatou té scény.

Zdá se vám, že každý další film ze série je pro vás větší výzvou? Nejenže musíte ve filmu hrát, ale zároveň se stále zlepšovat.
To je pravda, musíte být stále lepší. Chci se stále zlepšovat, protože kdyby tomu tak nebylo, možná stal příliš spokojený sám se sebou. A když jste se sebou příliš spokojení, podáváte špatné výkony. V určitém slova smyslu je to těžší. Třeba v tom, že si uvědomujete, jak obrovský projekt to je. Jsme si vědomi zodpovědnosti a velikosti očekávání, které se s tím pojí. Teď si to uvědomuji ještě více než kdysi. Myslím, že to částečně souvisí i s dospíváním - víte, že se na vás lidé víc dívají a vy chcete podat ten nejlepší možný výkon. Teď už se na placu cítím mnohem lépe, než dříve, a jsem s postavou Harryho sžitější, protože ho lépe znám. Takže ještě jednou zopakuji odpověď na vaši otázku: ano, je to těžší, ale jsou zde jisté věci, které celé to napětí vyrovnávají.

Vezmeme-li v úvahu povahu čtvrté knihy, byl pro vás film náročnější na fyzičku? Musel jste hrát pod vodou, že ano?
Ano, fyzicky to bylo velmi náročné. Osobně však pro mě byl nejnáročnější souboj s drakem, protože ve filmu jdeme ve zpodobení této scény dál, než je tomu v knize, kde spadnu z koštěte a začnu sjíždět po střeše. Během natáčení jsem tuhle jízdu po střeše dělal několikrát za sebou, částečně jsem byl jištěn pružným lanem zakotveným ve stropě, padal jsem a přistál na zemi. Bylo to dost děsivé, protože ve skutečnosti to byl volný pád ze dvaceti metrů, který trval tak dvě a půl vteřiny, možná dokonce méně. Bylo to opravdu šílené. Nebudu vám tu nalhávat, že jsem neměl strach. Měl jsem - a velký. Ale dopadlo to dobře, takže i když budou v kině sedět lidé, kteří si pomyslí "To by mě zajímalo, jestli to byl kaskadér a pak mu jen počítačem nasadili Harryho obličej", budu vědět, že jsem to byl opravdu já. Na úplném začátku jsem měl strach, ale tak po pěti šesti záběrech se mi to začalo líbit. Tahle část byla pro mě fyzicky asi nenáročnější. Tohle tedy byla největší fyzická výzva, ale největší psychickou výzvou byla Harryho konfrontace se samotným Voldemortem na konci filmu. Tahle scéna je zároveň fyzická i emocionální, protože Harry se setkává s postavou, která zabila jeho rodiče, a kterou i sám Harry chce zabít.

Byla to po herecké stránce ta nejtěžší scéna celé dosavadní série?
Rozhodně. Ještě jsem ji neviděl sestříhanou vcelku - já se na natočený materiál nikdy nedívám - takže nevím, jak vypadá, ale doufám, že to bude v pohodě. Jsem trochu nervózní, protože právě k této konfrontaci celé čtyři filmy směřují. Nicméně Ralph Fiennes je jako Voldemort naprosto dokonalý. Kdybych to náhodu nezvládl, jsem přesvědčen, že scénu zachrání. To je alespoň můj plán.

Stál jste i před další výzvou - naučit se kvůli plesové scéně tancovat...
Jó, jo, tahle scéna byla taky těžká. Až budete v kině, všimněte si, že nikdy neuvidíte moje nohy, vždy jsem tam jen od pasu nahoru. Byl jsem totiž docela dost znevýhodněn. Všichni ostatní měli na nácvik tanečních kreací tak tři týdny. Zatímco já točil náročné scény s "Pošukem" Moodym, oni se učili tancům a zkoušeli si je pořád dokola. Já se v úhrnu tanci neučil déle než tři hodiny. Takže tak po šesti sedmi krocích jde celé mé umění do kytek. Tancoval jsem s fantastickou dívkou jménem Shefali, která ve filmu hraje postavu Parvati Patil. Dívka, která ve filmu hraje její sestru Afshan je ve skutečnosti jednou z mých nejlepších kamarádek. Shefali byla skvělá, při tancování si však také užila svoje. Ona a Afshan hrají sestry, jenže Afshan je mnohem vyšší, takže Shefali dali vysoké podpatky. Takže najednou se ve scéně objevuje někdo, kdo nezvládá koordinovat své pohyby - já - a někdo, kdo je na masivních podpatcích. A teď se pokuste vytvořit dokonalý taneční pár! Nebylo to snadné, ale nakonec jsme se naučili, jak zahrát, že jsme vlastně skvělí tanečníci, a dost jsme si to užili a hodně se u toho nasmáli. Technicky vzato bych měl být skvělým tanečníkem, protož oba moji rodiče byli v mládí reprezentanty v tanci, jenže jak se zdá, tyhle geny jednu generaci přeskočily.

Dan po IX.

"Ano. Tato scéna s Rupertem mě donutila smát se přímo hystericky!"
"Tak to je skvělé. Já ale bohužel tento trailer neviděl. Shlédl jsem pouze ten první, kde se střídají tváře Harryho, Rona a Hermiony v průběhu čtyř let. Ten film bude na plátně určitě fantastický! Ale trochu jsem se zapotil při natáčení některých scén, jak jsem již říkal. Strach jsem měl třeba ze skoku z 60 stop. Byl jsem přivázán na laně, tak aby mě mohli popř. zachytit, ale nechali mě prostě natočit volný pád. Bylo to hrozné, ale tak po dvou, třech skocích jsem si to začal užívat."

"Takže třeba až bude příští rok kurz potápění, zúčastníš se?"
"Ano, budu rozhodně první ve frontě!" (všichni se smějí)

"Chystám se to udělat!"
"To už bych měl sedět v letadle!" (smích)

"Co říkáš na režírování Mika Newella? Vyrovná se Alfonsovi, nebo Chrisovi a s jakými novými herci sis natáčení užil nejvíce?"
"Strašně mě bavilo pracovat s Brendanem Gleasonem, byl fantastický. Stejně tak i s Davidem Tennantem, který hraje Bartho Skrka ml. A přeji si, opravdu si přeji, abychom spolu hráli ještě více, protože spolu nám dali dvě scény v celém filmu a v jedné scéně spolu ani nemluvíme, takže bych si moc přál ještě si s ním někdy zahrát, protože byl prostě skvělý! A Michael Gambon pro mně není nový. Hrál už v trojce. Tam jsme moc scén spolu neměli, ale v Ohnivém poháru jich spolu máme docela dost. Michael Gambon je jeden z nejzábavnějších lidí se kterými jsem se kdy setkal. Když jsem ho začal poznávat, mohl jsem o něm říct velmi málo, protože jste nikdy nevěděli, kde u něj realita začíná a kde končí, tak byl velký. Mike Newell dělá svou práci skvěle, třeba scéna mezi mnou a Matthewem: Matthew jí musel hodinu a čtvrt zkoušet. A co bylo výsledkem? Byl rozčilený skutečností, že musel zacházet až do úplného detailu. Byli jsme z toho mírně vedle. Ale Mike jde prostě do detailu každé scény, aby byl herecký výkon co nejlepší. On vyrůstal v internátní škole tak do toho prostě jde vždy svým způsobem, zatímco Chris vyrůstal v Americe a Alfonso je z Mexika. Mike do toho vstupuje svým typicky britským způsobem. U jedné scény je jasně vidět, že jde čistě o britský způsob filmu. Nevím, jestli existují ještě nějaké země, kde jsou soukromé školy. Tak třeba scéna, kdy mě a Ruperta uhodí Snape do hlavy za to, že se bavíme o Vánočním plese. Musím se vždy smát, když tuhle scénu vidím, nevím proč, ale přijde mi to hrozně vtipné! Myslím, že na to Mike šel britským způsobem a opravdu vytvořil atmosféru internátní školy. Ne na place, ale ve filmu."

"Chybí ti něco, nějaké věc, když je teď zcela jasné a očividné, že jsi slavný, každý tě zná, stejně jako Harryho v kouzelnickém světě?"
"Ne, to popravdu ne... Myslím si, že mám spíše kousek blíž k dospělosti než ostataní děti. A proč tomu tak je? Na to je jednoduchá odpověď: strávil jsem hodně času mezi dospělými lidmi. Jestli to znamená, že jsem tím něco ztratil, to nevím, každopádně mi nic nechybí."

"Jako šestnáctiletý dospívající se vyjadřuješ opravdu na úrovni dospělého!"
"Děkuji!"

"S Harryho pocity je to jako na horské dráze. Zvláštně v Ohnivém poháru je atmosféra opravdu temná a jsou tam situace, se kterými se musí vypořádat v tak mladém věku. Jak zůstáváš v pohodě, když víš, že budeš točit jak veselé, tak i hodně smutné a dramatické záběry?"
"Ano, myslím si, že když jsem točil scénu s Voldemortem, tak jsem byl v takovém zvláštním rozpoložení, ani nevím, jak bych mohl popsat jak se chovám při veselých nebo smutných a dramatických scénách. Pak ale nastává situace, že Ralph Fiennes, je skvělý člověk, a s tím se směju a směju, ale vzápětí při natáčení musím předstírat, že ho chci zabít, takže se do té atmosféry musím vždy nějak dostat."

"Myslím si, že to hraješ opravdu dobře. Tvoje herectví je přesvědčivé. Když tě fanoušci ve filmu uvidí, každému je jasné, že prostě umíš hrát."
"Moc vám děkuji, jste velmi laskavá! Chtěl jsem to prostě říci tak, že jsem nemohl riskovat, abych s Ralphem mluvil, a pak nebyl schopen ho nenávidět. Mluvil jsem s ním často, jsem ze stejného těsta jako on, takže jsem ho nebyl schopen nenávidět, zatímco Harry ano. Nebyl bych s to smíchu, když natáčíme tak děsivé scény plné emotivních zvratů. Někdy se ale stane, že se prostě při méně důležité scéně rozesměju opravdu dost. Jednou byla scéna, kde jsem hrál s Rupertem a Kennethem Branaghem a smáli jsem se tolik, až by někteří řekli, že jsem se snad zbláznili, ale je jasné, že jakmile se začne točit nějaká vážnější scéna, tak se mi to nestane vůbec. Musím se dostat do Harryho myšlenek, a to mě smích rázem přejde.

"Teď trochu změníme téma a budu o trochu osobnější."
"Ano?"

"Všichni fanoušci umírají tohou vědět, jak jsi uspěl ve zkouškách GCSE, povíš nám to?"
"Jsem se svým výkonem opravdu spokojen, a zkoušky jsem zvládl!"

"Tak to gratuluji! Plánuješ jít ještě na vysokou školu nebo na univerzitu?"
"Ano, nevím jeslti na univerzitu, to ještě uvidíme. Už jsem odstartoval mů další rok školy, začal jsem o tři týdny dříve, a to je podle mně opravdu dobře, ale jedna věc je pro mně dost těžká, a to jsou eseje, které mi šly vždy nejhůře, protože si k poznámkám neseženu vždy dost detailů. Až potom si uvědomím, jak je to důležité. Musím se prostě víc snažit."

"Rychle se přibližuješ k věku, kdy budeš moci řídit. Vzal sis již nějaké cvičné jízdy, nebo pokoušel ses již někam vyjet? Budeš mít brzy řidičský průkaz?
"Chtěl bych dostat nějaké normální auto, třeba i z bazaru, protože nevím, jak budu při jízdě za volantem rychlého auta
bezpečný, a také proto, protože můj taťka je nejhorší řidič na světě, ale nenaráží do všech, tak tu snad nějaká naděje je. Mamka je ale za volantem fantastická, takže já nejspíš budu někde uprostřed, ale jsem z toho trochu nervózní, musím se cvičit na vyjížďkách, protože když dostanete roli a nemůžete auto řídit, pak nastane problém."

Tvé fanoušky docela ovlivňuješ svým hudebním stylem, dozvídají se o tvých oblíbených skupinách přes tvé dopisy a rozhovory a pak mi mailují, a žádají mě, kde najít tu hudbu, která mě přivádí k další otázce. Všimla jsem si na iTunes, kde je docela dost známých osobností, které vytvoří svůj vlastní playlist. Je to něco, co bys chtěl dělat?
Pozn.: Zde Dan normálně odpovídal, ale jeho zástupce s ohledem na toto téma některé odpovědi vystříhal z audionahrávky, nicméně oznámil, že Danův playlist se zpracovává a další informace budou již brzy zveřejněny.

"Ano, myslím že ano, plánuji, že tam budu mít hudbu, kterou momentálně poslouchám. Jsou to skvělé kapely "The Rakes", kteří mají skvělé albus s názvem "Capture Release", "Hard-Fi" s albem "Stars of CCTV". Toto album ale není k dostání jinde než v Anglii. Hard-Fi prodává své album po celém světě, ale nikdo třeba neví, co je CCTV. Je to v podstatě anti-teroristické album. Každému bych doporučil i CD skupiny "T-Rex" - "Electric Warrior". Začal jsem ho poslouchat a mohu říci, že je úžasné.

"To opravdu je!"
"Fantastické!"

"Měla jsem to album déle, ale souhlasím!" (Všichni se smějí)
"Moc, vám děkuji, že jsem tady s vámi mohl dnes být!"

"To já děkuji, že jsem mohla přijít a znovu s tebou mluvit!"
"Mně neděkujte!"

Daneček po X.

"Ano. Tato scéna s Rupertem mě donutila smát se přímo hystericky!"
"Tak to je skvělé. Já ale bohužel tento trailer neviděl. Shlédl jsem pouze ten první, kde se střídají tváře Harryho, Rona a Hermiony v průběhu čtyř let. Ten film bude na plátně určitě fantastický! Ale trochu jsem se zapotil při natáčení některých scén, jak jsem již říkal. Strach jsem měl třeba ze skoku z 60 stop. Byl jsem přivázán na laně, tak aby mě mohli popř. zachytit, ale nechali mě prostě natočit volný pád. Bylo to hrozné, ale tak po dvou, třech skocích jsem si to začal užívat."

"Takže třeba až bude příští rok kurz potápění, zúčastníš se?"
"Ano, budu rozhodně první ve frontě!" (všichni se smějí)

"Chystám se to udělat!"
"To už bych měl sedět v letadle!" (smích)

"Co říkáš na režírování Mika Newella? Vyrovná se Alfonsovi, nebo Chrisovi a s jakými novými herci sis natáčení užil nejvíce?"
"Strašně mě bavilo pracovat s Brendanem Gleasonem, byl fantastický. Stejně tak i s Davidem Tennantem, který hraje Bartho Skrka ml. A přeji si, opravdu si přeji, abychom spolu hráli ještě více, protože spolu nám dali dvě scény v celém filmu a v jedné scéně spolu ani nemluvíme, takže bych si moc přál ještě si s ním někdy zahrát, protože byl prostě skvělý! A Michael Gambon pro mně není nový. Hrál už v trojce. Tam jsme moc scén spolu neměli, ale v Ohnivém poháru jich spolu máme docela dost. Michael Gambon je jeden z nejzábavnějších lidí se kterými jsem se kdy setkal. Když jsem ho začal poznávat, mohl jsem o něm říct velmi málo, protože jste nikdy nevěděli, kde u něj realita začíná a kde končí, tak byl velký. Mike Newell dělá svou práci skvěle, třeba scéna mezi mnou a Matthewem: Matthew jí musel hodinu a čtvrt zkoušet. A co bylo výsledkem? Byl rozčilený skutečností, že musel zacházet až do úplného detailu. Byli jsme z toho mírně vedle. Ale Mike jde prostě do detailu každé scény, aby byl herecký výkon co nejlepší. On vyrůstal v internátní škole tak do toho prostě jde vždy svým způsobem, zatímco Chris vyrůstal v Americe a Alfonso je z Mexika. Mike do toho vstupuje svým typicky britským způsobem. U jedné scény je jasně vidět, že jde čistě o britský způsob filmu. Nevím, jestli existují ještě nějaké země, kde jsou soukromé školy. Tak třeba scéna, kdy mě a Ruperta uhodí Snape do hlavy za to, že se bavíme o Vánočním plese. Musím se vždy smát, když tuhle scénu vidím, nevím proč, ale přijde mi to hrozně vtipné! Myslím, že na to Mike šel britským způsobem a opravdu vytvořil atmosféru internátní školy. Ne na place, ale ve filmu."

"Chybí ti něco, nějaké věc, když je teď zcela jasné a očividné, že jsi slavný, každý tě zná, stejně jako Harryho v kouzelnickém světě?"
"Ne, to popravdu ne... Myslím si, že mám spíše kousek blíž k dospělosti než ostataní děti. A proč tomu tak je? Na to je jednoduchá odpověď: strávil jsem hodně času mezi dospělými lidmi. Jestli to znamená, že jsem tím něco ztratil, to nevím, každopádně mi nic nechybí."

"Jako šestnáctiletý dospívající se vyjadřuješ opravdu na úrovni dospělého!"
"Děkuji!"

"S Harryho pocity je to jako na horské dráze. Zvláštně v Ohnivém poháru je atmosféra opravdu temná a jsou tam situace, se kterými se musí vypořádat v tak mladém věku. Jak zůstáváš v pohodě, když víš, že budeš točit jak veselé, tak i hodně smutné a dramatické záběry?"
"Ano, myslím si, že když jsem točil scénu s Voldemortem, tak jsem byl v takovém zvláštním rozpoložení, ani nevím, jak bych mohl popsat jak se chovám při veselých nebo smutných a dramatických scénách. Pak ale nastává situace, že Ralph Fiennes, je skvělý člověk, a s tím se směju a směju, ale vzápětí při natáčení musím předstírat, že ho chci zabít, takže se do té atmosféry musím vždy nějak dostat."

"Myslím si, že to hraješ opravdu dobře. Tvoje herectví je přesvědčivé. Když tě fanoušci ve filmu uvidí, každému je jasné, že prostě umíš hrát."
"Moc vám děkuji, jste velmi laskavá! Chtěl jsem to prostě říci tak, že jsem nemohl riskovat, abych s Ralphem mluvil, a pak nebyl schopen ho nenávidět. Mluvil jsem s ním často, jsem ze stejného těsta jako on, takže jsem ho nebyl schopen nenávidět, zatímco Harry ano. Nebyl bych s to smíchu, když natáčíme tak děsivé scény plné emotivních zvratů. Někdy se ale stane, že se prostě při méně důležité scéně rozesměju opravdu dost. Jednou byla scéna, kde jsem hrál s Rupertem a Kennethem Branaghem a smáli jsem se tolik, až by někteří řekli, že jsem se snad zbláznili, ale je jasné, že jakmile se začne točit nějaká vážnější scéna, tak se mi to nestane vůbec. Musím se dostat do Harryho myšlenek, a to mě smích rázem přejde.

"Teď trochu změníme téma a budu o trochu osobnější."
"Ano?"

"Všichni fanoušci umírají tohou vědět, jak jsi uspěl ve zkouškách GCSE, povíš nám to?"
"Jsem se svým výkonem opravdu spokojen, a zkoušky jsem zvládl!"

"Tak to gratuluji! Plánuješ jít ještě na vysokou školu nebo na univerzitu?"
"Ano, nevím jeslti na univerzitu, to ještě uvidíme. Už jsem odstartoval mů další rok školy, začal jsem o tři týdny dříve, a to je podle mně opravdu dobře, ale jedna věc je pro mně dost těžká, a to jsou eseje, které mi šly vždy nejhůře, protože si k poznámkám neseženu vždy dost detailů. Až potom si uvědomím, jak je to důležité. Musím se prostě víc snažit."

"Rychle se přibližuješ k věku, kdy budeš moci řídit. Vzal sis již nějaké cvičné jízdy, nebo pokoušel ses již někam vyjet? Budeš mít brzy řidičský průkaz?
"Chtěl bych dostat nějaké normální auto, třeba i z bazaru, protože nevím, jak budu při jízdě za volantem rychlého auta
bezpečný, a také proto, protože můj taťka je nejhorší řidič na světě, ale nenaráží do všech, tak tu snad nějaká naděje je. Mamka je ale za volantem fantastická, takže já nejspíš budu někde uprostřed, ale jsem z toho trochu nervózní, musím se cvičit na vyjížďkách, protože když dostanete roli a nemůžete auto řídit, pak nastane problém."

Tvé fanoušky docela ovlivňuješ svým hudebním stylem, dozvídají se o tvých oblíbených skupinách přes tvé dopisy a rozhovory a pak mi mailují, a žádají mě, kde najít tu hudbu, která mě přivádí k další otázce. Všimla jsem si na iTunes, kde je docela dost známých osobností, které vytvoří svůj vlastní playlist. Je to něco, co bys chtěl dělat?
Pozn.: Zde Dan normálně odpovídal, ale jeho zástupce s ohledem na toto téma některé odpovědi vystříhal z audionahrávky, nicméně oznámil, že Danův playlist se zpracovává a další informace budou již brzy zveřejněny.

"Ano, myslím že ano, plánuji, že tam budu mít hudbu, kterou momentálně poslouchám. Jsou to skvělé kapely "The Rakes", kteří mají skvělé albus s názvem "Capture Release", "Hard-Fi" s albem "Stars of CCTV". Toto album ale není k dostání jinde než v Anglii. Hard-Fi prodává své album po celém světě, ale nikdo třeba neví, co je CCTV. Je to v podstatě anti-teroristické album. Každému bych doporučil i CD skupiny "T-Rex" - "Electric Warrior". Začal jsem ho poslouchat a mohu říci, že je úžasné.

"To opravdu je!"
"Fantastické!"

"Měla jsem to album déle, ale souhlasím!" (Všichni se smějí)
"Moc, vám děkuji, že jsem tady s vámi mohl dnes být!"

"To já děkuji, že jsem mohla přijít a znovu s tebou mluvit!"
"Mně neděkujte!"

Dan a rozhovor po XI.

Jak se ti pracovalo s tou samou skupinou herců jako při minulých natáčeních?
-Vždycky velmi dobře, s Emmou, Rupertem, Tomem a Matthewem. Stali se z nás dobří přátelé.
-Budeš natáčet i v dalších HP filmech?
-Teď pracuji na HP 3 a samozřejmě bych chtěl dělat i čtvrtý díl. A potom? Kdo ví…
-Jak to všechno zvládáš?
-Zvládám to díky dobré organizaci při natáčení a mám také velkou podporu ve škole a velmi dobré kamarády.
-Rupert natáčí také ještě něco mimo HP. Co ty a Emma, máte také takové plány?
-Já, protože natáčím prakticky každý den, se nemůžu účastnit ještě někde jinde. Ale minulý rok jsem něco dělal s Kennethem Branaghem.
-Cítíš nějaký rozdíl v chování lidí v různých zemích při tvých návštěvách?
-Lidé jsou většinou velmi milí, přátelští a já to cítím jako poctu, že mohu navštívit tolik zemí a vidět tolik pozoruhodností.
-Jak se ti pracuje s novým režisérem a jaký je to rozdíl oproti Columbovi?
-Mám velké štěstí, že jsem mohl pracovat s tak velkými režiséry. Chris byl energičtější, Alfonso do toho dává víc emocí a vášní.
-Přál jsi si někdy být raději neznámý, než hvězdou?
-Já jsem docela normální, když nefilmuji, chodím do školy, vyjdu si s přáteli, jdu do kina. Není pravda, že nemůžu vyjít z domu, aniž bych byl terčem pozornosti.
-Jak se ti hraje s Dobbym, když víš, že je to jen postava z PC?
-Mám rád tyhle scény s Dobbym. Mluvím vlastně na takový míč na tyči. Je to velmi titěrná práce, moje oči musí mířit vždy na to pravé místo. Nedovedl jsem si to představit, ale konečný výsledek mě překvapil.
-Co děláš ve svém volném čase?
-Jsem posedlý filmem a muzikou. Učím se na basovou kytaru a vozím s sebou všude DVD přehrávač.
-Jsi také fotbalový fanda?
-Nehraju fotbal, ale podporuju Fulham.

Rozhovor s triem II.

Emma: Ahoj Extra, já jsem Emma Watson.
Daniel: Já Daniel Radcliffe.
Rupert: Ahoj, já jsem Rupert Grint.
Daniel: Provádíme tu Jerryho, aby získal nejnovější informace o dalším z filmů o Harry Potterovi.
Emma: Vězeň z Azkabanu.
*V pozadí křičí režisér Alfonso Cuaron: "Akce!"*
Střih - objevují se různé scény z traileru
Jerry: Naše nakouknutí do zákulisí třetího dílu Harryho Pottera pokračuje prozrazením několika tajemství z natáčení v okolí Londýna, která byla odhalena jen pro…
Daniel: *snaží se mluvit s americkým přízvukem* Extra, Extra! Vidíte?
Tady se můžeme podívat na právě natáčenou scénu. Harry a Lupin jdou skrz les a Harry říká: "Bojím se, pane profesore."
Jerry: Tajemství číslo jedna: Děcka, která hrají Harryho, Hermionu a Rona, si jsou velmi blízká i mimo natáčení. A podívejte se na toto: (střih - Emma urovnává Danovy vlasy) Je možné, že by Emma Watson měla budoucnost jako kadeřnice? Snažila se Ti nějak změnit účes?
Daniel: Já ani nevím.
Jerry: Ani po tom nepídíš?
Daniel: Ne, to je tak, že…já ji už nechám být, dělá to ráda.
Jerry: Tajemství číslo dvě: Sláva pro tyto děti znamenala také to, že měli možnost seznámit se s dalšími hvězdami. Hlavně Emma.
Emma: Setkala jsem se s Bradem Pittem. To bylo vážně něco!!!
Daniel: A já jsem potkal Halle Berry.
Jerry: Vážně? A zatímco Bradavický Expres jede na plný plyn, naše další otázka je, jestli na něm bude Daniel, Emma a Rupert i nadále? Což nás přináší k tajemství číslo tři.
Daniel: Nevím, jestli budu ve všech filmech. Momentálně jsem posedlý čtvrtým dílem, který začneme natáčet. Je to fantastická knížka.
Jerry: Milovníci filmů buďte připraveni na Harryho Pottera a vězně z Azkabanu, který se kouzelně objeví v červnu 2004.